Najlepsze drapaki dla kota
Koty

Najlepsze drapaki dla kota. Jakie wybrać?

Najlepsze drapaki dla kota

Jakie będą najlepszy drapaki dla kota? W naturze kota jest drapanie i już od małego zaczyna drapać różne przedmioty, niestety tego nie oduczymy naszego kota. Koty przebywające w domu i niemające drapaka, często swoje pazurki ostrzą na meblach. Żaden koci właściciel nie jest z tego zadowolony, dlatego bardzo przydatny staje się tutaj drapak. Ponadto na rynku mamy bardzo szeroki wybór drapaków. Na pewno może sprawić to duży problem dla początkujących kocich rodziców, jaki drapak będzie odpowiedni? Czym powinni kierować się właściciele kotów przy wyborze drapaka? Na co szczególnie zwracać uwagę?

Najlepsze drapaki dla kota

Drapak pionowy

Drapak należy bardzo solidnie wykonać. Najpopularniejsze teraz są drapaki pionowe. Mają one sporo miejsca dla kota, ponadto są dobrej jakości. Nadają się one dla małych, jak i tych większych kotów. Dodatkowo mają dużo miejsc, w których kot może sobie drapać. Jakie są zalety drapaka pionowego? Po pierwsze drapak pionowy zazwyczaj przyjmuję formę drzewka, a jak wiemy, koty bardzo lubią się wspinać, najczęściej po drzewach. Pozwala nie tylko ostrzyć mu pazury, ale również sprawia dużo zabawy. W takim drapaku są specjalne budki, w których kot może sobie odpoczywać. Podsumowując, drapaki pionowe stały się bardzo popularne na przestrzeni lat, idealnie nadają się dla małych, jak i dużych kotów.

Maty

Kolejnym rodzajem drapaków dla kota, które świetnie się sprawdzają, są to maty do drapania. Pozwalają one zaspokoić kotu potrzebę drapania, w ten sposób mogą one ścierać swoje paznokcie, które zbyt długie powodują u nich dyskomfort. Maty wykonuje się z solidnej tektury i mają kształt fali. Sprawują się świetnie do ostrzenia pazurków, jak i do przyjemnych drzemek. Maty są bardzo łatwe i wygodne w utrzymaniu.

Najlepsze drapaki dla małego kota

Dla małych kociaków świetnie sprawują się małe drapaki. Na taki zawsze znajdzie się miejsce, nawet w małym mieszkanku. Taki drapak zazwyczaj składa się z wygodnej platformy, która służy do leżenia i słupka, w który kot może swobodnie drapać. Bardzo często takie drapaki składają się z kilku poziomów, co sprawia dużą frajdę dla kota, ponieważ może się wspinać. Na pewno nasz mały kot będzie zadowolony z takiego drapaka i chętnie będzie z niego korzystać.

Wieże

Wieże dla kotów stały się ostatnim czasem bardzo popularne. Nie zajmują tyle miejsca co standardowe pionowe i są również praktyczne. Sprawiają dużo frajdy kotu. Wieże są różnego rozmiaru, można dopasować je do wieku kota i możliwości mieszkalnych. Koty nie wykorzystują jej tylko do ostrzenia pazurów, ale chętnie także robią sobie na nich drzemki.

Banana-Leaf

Nowością dla właścicieli kotów ostatnio stały się drapaki serii Banana-Leaf lub hiacynta wodnego. Są one nadzwyczajnie odporne na kocie drapanie, te liście zostały użyte do produkcji masowych produktów do drapania. Wyglądają one bardzo ładnie i są ręcznie plecione. Ich budowa jest bardzo estetyczna i pasuję do każdego wnętrza, świetnie dopasowują się do wystroju mieszkania.

Jeżeli szukasz Najlepsze drapaki dla kotów wejdź tutaj

Jak powinny być zbudowane najlepsze drapaki dla kota?

Drapak powinien zostać solidnie zbudowany i przede wszystkim nie może się ruszać. Dobrze by było, aby nasz drapak był zbudowany z dobrego materiału, wtedy na pewno posłuży nam na dłużej. Należy pamiętać, że nie ma drapaków niezniszczalnych i kiedyś nasz również ulegnie zniszczeniu. Ponadto musimy wybrać odpowiedni rozmiar drapaka do naszego kota. Niektóre drapaki nasączone są kocimiętką, jednak nie powinno to być dla nas cecha, którą musimy się kierować. Wyciąg z kocimiętki możemy dokupić i sami nasączyć nasz drapak. Ciekawą funkcję spełniają drapaki z przyczepionymi zabawkami, zachęcają one kota do korzystania, ale również urozmaicają drapak.

Zalety drapaka dla kota

Po pierwsze największą zaletą drapaka dla kota jest brak zniszczonych mebli, kanap czy też foteli. Jak wspominałam wcześniej, w naturze kota jest drapanie i nie pozbędziemy się tego. Jeżeli nie zapewnimy mu drapaka, kot swoje pazury zacznie ostrzyć w inny sposób. Niestety wykorzysta do tego nasze meble, co nie jest zadowalające dla nikogo. Drapaki bardzo często sprawują formę miejsca do odpoczynku naszego kota. Ma on swoje miejsce, w którym spokojnie może wylizać swoją sierść czy też uciąć spokojną drzemkę. Wysoki drapak jest formą zabawy dla kota, jeżeli nasz kot nie wychodzi poza mieszkanie, chociaż przez chwilę może poczuć się jak na drzewie. Dzięki wspinaniu się po drapaku kot ćwiczy swoją koordynację ruchu. Jest to bardzo ważne, szczególnie gdy kot jest jeszcze mały. Takie wdrapywanie się wspomaga jego rozwój.

Zabawki dla kota

Poza drapakiem koty również lubią bawić się innymi zabawkami. Świetnie sprawują się aktywne myszki. Instynkt kota sam powoduje duże zainteresowanie myszą w jakiejkolwiek postaci. Aktywna mysz stanie się obiektem zainteresowania naszego kota i chętnie będzie sięgał po taką zabawkę. Kolejną bardzo popularną zabawką dla kotów są wędki. One uwielbiają taką formę zabawy, szczególnie jak zakończone są kolorowym elementem. Koty lubią wędrować za różnymi przedmiotami i polowanie na coś sprawia im dużo zabawy. Nowo powstałymi zabawkami są Catit. Nie tylko one służą do zabawy, ale również pobudzają zmysły kota. Poprawia ona zręczność i zaspokaja naturalny instynkt naszego kota, więc świetnie się sprawdzi dla małych kotów, które dopiero się rozwijają.

Jeżeli jesteś ciekawy innych zabawek dla kota przeczytaj Najlepsze kocie zabawki.

Podziel się artykułem

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *