Zabawki dla psa
Słownik pojęć

Zabawki dla psa – Co wybrać dla swojego pupila?

Twój pies lubi się bawić? Zastanawiasz się, jakie zabawki wybrać dla psa? Jest wiele rodzajów zabawek dla psa dostosowane do wieku i wielkości twojego czworonoga, dzięki czemu będą one dla niego bezpieczne. Psy tak jak my ludzie potrzebują rozrywki. Nasz rynek oferuje niezliczoną ilość zabawek dla czworonogów. Zobacz, jakie mogą być akcesoria do zabawy dla naszego zwierzaka.

Czy zabawki są potrzebne dla psa?

Nasi pupile mają różne preferencje co do zabawek oraz różne potrzeby. Każdy pies ma zakodowane w genach ochotę na zabawę. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak kupić tylko zwierzakowi coś do zabawy. Psy mają wrodzoną potrzebę podgryzania, żucia, chrupania, więc w takim przypadku, aby nie mieć uszkodzonych ubrań, butów i innych przedmiotów musimy zaopatrzyć się dla niego zabawkę.

Czym się kierować przy zakupie zabawki dla psa?

Zanim kupimy swojemu psu zabawkę, najpierw musimy ocenić, jak będzie dla niego odpowiednia. Dla niektórych psów zabawka ma ogromny wpływ. Jeżeli znamy swojego psa bardzo dobrze, na pewno nie będzie dla nas żadnym problemem w zakupie przedmiotu. Niektóre psy mają bzika na punkcie piłek, a inne na punkcie maskotek. To od nas zależy, co wybierzemy i czy nasz psiak będzie szczęśliwy.

Jakie są zabawki dla psa? – Rodzaje zabawek

Piłki

Piłka jest najważniejszą i zarazem ulubioną zabawką dla psa. Każdy pies lubi kuliste przedmioty. Piłki są w różnym kształcie i różnej wielkości. Wyróżniamy: piłki gumowe, plastikowe, a nawet piłki na smakołyki.

Frisbee

Frisbee jest to rzucanie tzw. latającym dyskiem w sporcie, a zarazem najpopularniejszą grą dla naszych pupili podczas zabaw. Wiadomo, że nasz pies potrzebuje, również aktywności fizycznej. Podczas długich spacerów możemy zaopatrzyć się w frisbee. To jest dobra alternatywa niż rzucanie patyka. Warto, jednak pamiętać, że wybierając frisbee, powinniśmy zwrócić uwagę, aby było ono przeznaczone dla psów, ponieważ zwykłe frisbee przeznaczone jest dla ludzi, natomiast dog frisbee jest dla psów. Dog frisbee jest lżejsze i podczas zabawy nasz pies nie dozna urazu podczas aportowania.

Szarpaki

Szarpaki to nic innego jak sznur do przeciągania. Zabawa polega na tym, że pies trzyma zębami jedną stronę liny, a człowiek dłonią trzyma drugi koniec. Oboje próbują nawzajem sobie odebrać przedmiot, przyciągając i szarpiąc go do siebie. Stąd wzięła się nazwa szarpak. Żeby zacieśnić swoje relacje z psem, można mu właśnie podarować linkę do przeciągania. Dzięki niej pies nabiera zaufania do właściciela. Jest bardzo wiele rodzajów takich szarpaków, więc jeśli chcemy, coś naprawdę fajnego wybrać musimy trochę poszukać.

Piszczałki

Piszczałki są w różnej formie. Mogą to być np. piłki, gryzaki i inne przedmioty, z tym że wydają one przy tym czasami dla nas irytujący dźwięk. Psy bardzo lubią tego typu zabawki, ponieważ oprócz tego, że ją podgryza, to jeszcze ona wydaje odgłos. Jeżeli chcemy, coś takiego psu zafundować to się dobrze zastanówmy, bo okaże się, że pies nie dam w nocy spać, jeśli najdzie mu ochota do zabawy. Natomiast, jeżeli naprawdę nie wiesz co zwierzakowi kupić, możesz skusić się na tego typu zabawkę, jeśli pisk zabawki ci nie przeszkadza.

Gryzaki

To typowe zabawki dla psa, które mają potrzebę w każdym wieku coś gryźć. A gryzaki mogą im w ten sposób pomóc. Gryzaki są produkowane w każdej formie. Największą popularność zdobyły gryzaki w kształcie kości. Gryzak to połączenie zabawki z przekąską. To najlepsze, a także najzdrowsze zabawki dla psa. Oprócz tego, że pies się nią bawi, to przy okazji dba o higienę uzębienia. A zawarte w niej składniki oraz witaminy dbają o jego zdrowie.

Więc jak wiecie, każdy pies lubi się bawić. Każdemu zwierzakowi sprawia to wielką radość, a jeśli bierze udział w niej człowiek, wtedy między nim a zwierzęciem tworzy się prawdziwa i głęboka więź. Na rynku istnieje wielki wybór rodzajów zabawek. Niektóre z nich są rewelacyjne, a inne – niebezpieczne i niezdrowe. Wybór należy do was.

Podziel się artykułem

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *