Jaką wybrać karmę dla kota?
Koty

Jaką karmę wybrać dla kota? – Ranking najlepszych karm.

Jaką karmę wybrać dla kota?

Jaką karmę wybrać dla kota? Na to pytanie odpowiemy sobie w dzisiejszym artykule. Poznamy również ranking najlepszych karm. Odżywianie kota jest bardzo ważne, koty muszą jeść pełnowartościowe karmy, które będą zawierać niezbędne dla nich witaminy i minerały. Wybór karmy jest bardzo ważny w przypadku kotów rasowych. Dla kotów rasowych zazwyczaj dobiera się karmę odpowiednią do ich gatunku, tak, aby wszystkie wartości odżywcze były dostarczone.

Jaką karmę wybrać dla kota?

Pewnie wielu właścicieli kociaków zastanawia się, która karma jest lepsza sucha czy mokra? Sucha karma charakteryzuje się bardzo małą zawartością wody, dlatego, jeżeli podejmiemy decyzje, o karmieniu naszego kota, tylko taką karmą, musimy pamiętać o regularnym nawadnianiu naszego futrzaka. Zbyt mała ilość wody, może powodować u kota kamienicę moczową. Specjaliści od żywienia i weterynanarze zalecają łączenie suchej karmy z mokrą. Jest to najlepszy sposób dla kotów, aby otrzymali wszystko, co potrzebują.

Karma mokra zawiera znacznie większą ilość wody w przeciwieństwie do suchej. Dzięki temu mamy pewność, że nasz futrzak dostarcza do organizmu odpowiednią ilość wody. Mokra karma ma również znacznie mniej kalorii niż sucha. Pozwala to na utrzymanie prawidłowej wagi. Szczególnie ważne to jest po zabiegu kastracji, gdzie kot ma zwiększony apetyt. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sterylizacji, kliknij tutaj. Ponadto w mokrej karmie znajdziemy wysoką zawartość białka, co jest bardzo ważne w kociej diecie. Karma mokra jest również bardziej smakowita i interesująca dla futrzaków, chętnie ją zajadają.

Ranking karm dla kota

Karmy suche

Na pierwszym miejscu karm suchych jest karma Wiejska Zagroda, zawiera ona sporą ilość mięsa z dodatkiem tłuszczu. Nie zawiera zbóż, soi, glutenu ani konserwantów. Ponadto zawierają również inne witaminy i minerały, które są niezbędne w diecie kota.

Karma Orijen cieszy się również dużą popularnością, jest także polecana przez weterynarzy. Zachwyca bardzo dobrą jakością i dużą ilością świeżych produktów.

Karma Acana jest to karma bez zawartości zbóż, składa się z dużej zawartości mięsa, owoców i warzyw. Jest również popularna na rynku suchych karm dla kota.

Applaws jest to karma wysokobiałkowa, zawiera aż 80% białka i 20% warzyw. Tak jak pozostałe karmy nie zawiera zbóż, które bardzo często mogą powodować alergię.

Karmy mokre

Na pierwszym miejscu jest karma firmy Alpha Spirit, charakteryzuje się ona dużą zawartością mięsa około 65% i reszty minerałów. Karma jest mono białkowa, co jest atutem dla alergicznych futrzaków.

Raw Paleo to karma bezzbożowa i bez zawartości glutenu. Atutem jest wysoka zawartość tauryny, która jest niezbędna w kociej diecie.

Schesir karma pozbawiona sztucznych barwników i konserwantów. Jak poprzednie karmy nie zawiera zbóż. Charakteryzuje się również wysoką zawartością mięsa, co jest jak najbardziej na plus.

Stuzzy jest to karma hipoalergiczna, więc idealnie sprawdza się dla kocich alergików. Ma wysoką zawartość mięsa i nie ma w swojej zawartości zboża i konserwantów.

Dolina Noteci w składzie ma około 65% zawartości produktów zwierzęcych. Jak pozostałe karmy nie zawiera zbóż, co jest wielkim plusem.

Co powinna zawierać kocia karma?

Przede wszystkim powinniśmy uważnie czytać etykietę karmy, którą chcemy zakupić. Sprawdzić, z czego się składa i co zawiera. Jeśli nasz kot jest alergikiem, tym bardziej powinniśmy sprawdzać skład karmy, żebyśmy mieli pewność, że nie zawiera składników, których chcemy uniknąć. Mięso i produkty zwierzęce są najważniejsze w diecie kota, więc ich zawartość powinna być jak największa. Ponadto wybrana przez nas karma dla kota powinna zawierać odpowiednią ilość białka. Nie zapomnijmy o tym, że powinna być również bogata w witaminy i składniki mineralne. Najważniejszym składnikiem w kociej diecie jest tauryna. Niedobór tego składnika może powodować problemy ze wzrokiem kota oraz różnego rodzaju choroby serca.

Jaką karmę wybrać dla kota? Podsumowanie

Wybierając karmę dla naszego futrzaka, musimy kierować się jego zapotrzebowaniem. Koty są mięso lub roślinożerne, co trzeba wziąć pod uwagę, wybierając karmę dla niego. Bardzo często zdarza się, że koty mają alergie na niektóre składniki, zawarte w karmie. Warto na samym początku udać się z naszym kotem do weterynarza i zrobić wszystkie potrzebne badania. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie zapotrzebowanie ma nasz kot i czym uzupełniać jego dietę. Na pewno weterynarz w tej kwestii służy nam pomocą i chętnie odpowie na nasze pytania. Przede wszystkim pokarm dla kota powinien mieć dużą zawartość białka. Jest to bardzo ważny składnik w diecie kota. Dzięki odpowiedniej ilości białka, nasz kot będzie miał wystarczająco energii. Jak już wyżej wspomniałam, nie zbędnym składnikiem w diecie kota jest tauryna. Nie może jej zabraknąć, ponieważ powoduje bardzo ciężkie schorzenia u futrzaków. Ponadto powinniśmy uzupełniać dietę naszego kota witaminami i minerałami.

Podziel się artykułem

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *