urlop z psem
Psy

Urlop z psem. Jak go zorganizować?

Urlop z psem… jak się do tego zabrać? Nie da się ukryć, że obecność czworonoga często komplikuje potencjalne plany urlopowe. Jak się jednak okazuje, wcale nie musimy ich drastycznie zmieniać lub z nich rezygnować. Wystarczy odrobina starań, a zarówno Ty, jak i Twój pies, będziecie bardzo zadowoleni!

„Czy wyjazd z psem to dobry pomysł?”

Odpowiedź brzmi: tak, wyjazd z psem to świetny pomysł! Ale chwilka… czy to oznacza, że jeżeli zdecydujesz się na spędzenie urlopu bez psa to staniesz się złym opiekunem? Absolutnie nie! Czasami taka decyzja może wyjść na dobre zarówno Tobie, jak i pupilowi. Wszystko zależy oczywiście od obranej destynacji i sposobu podróżowania. Ja natomiast skupię się na wariancie „z psem”.

Nocleg z psem

Możliwości masz naprawdę wiele! Mówię poważnie. W ostatnich latach obserwujemy zdecydowany wzrost trendu związanego z humanizacją zwierząt, a co za tym idzie – wiele miejsc i ośrodków wypoczynkowych staje się dog-friendly. Niezależnie od tego, czy gustujesz w morzu, górach czy jeziorach, z pewnością znajdziesz urokliwe miejsce, które z otwartymi ramionami przyjmie Ciebie i Twojego czworonoga.

Tutaj naprzeciw wychodzą nam takie strony jak DogInclusive albo Pies na urlopie. Są to bardzo pomocne narzędzia, które w sprawny sposób pozwolą Ci znaleźć odpowiednie miejsce, w którym spędzisz urlop z psem.

Mamy nocleg… co dalej?

Teraz czas na odpowiednie przygotowanie psiaka do Waszej wyprawy. Od czego zacząć? Osobiście uważam, że najrozsądniejszym pierwszym krokiem jest wizyta u weterynarza. Zdecydowanie warto upewnić się, czy nic nie dolega naszemu psu. Nieprzyjemne dolegliwości, które ewentualnie dotknęłyby go w trakcie Waszego urlopu, dość mocno pokrzyżowałyby plany.

Następnym krokiem będzie skompletowanie wyprawki dla Twojego psa. Oprócz standardowych rzeczy, takich jak: obroża, smycz lub szelki, obowiązkowo trzeba spakować także książeczkę zdrowia psa, kilka jego ulubionych zabawek oraz coś na czym Twojemu czworonogowi będzie się wygodnie leżało (kocyk lub mata). Jeżeli w przypadku Twojego psa potrzebny jest kaganiec – również nie możesz o nim zapomnieć.

Bardzo dobrym pomysłem będzie skompletowanie apteczki dla psa i dołączenie jej do ekwipunku – oby się nie przydała. O tym, co powinna zawierać taka apteczka, przeczytacie tutaj.

Kwestia żywienia jest tu tak bardzo istotna, że postanowiłem poświęcić jej osobny akapit. Koniecznie wyposaż swojego psa w odpowiedni zapas karmy i wody. Nie możesz zapomnieć o zapakowaniu części pokarmu do osobnego pojemnika, z którego pies będzie mógł zjeść w drodze, chociażby podczas postoju na trasie. To samo dotyczy wody – na czas podróży obowiązkowo miej pod ręką pełną butelkę i miskę, aby napoić swojego pupila w dowolnym momencie. Jako że urlop to czas zabawy i odpoczynku to nie możesz zapomnieć o ulubionych przekąskach Twojego psiaka. Doceni to!

Photo by Egor Gordeev

To prawda, że planowanie urlopu z psem jest bardziej czasochłonne… ale na pewno warte zachodu😊Jeżeli zorganizujesz cały wyjazd z odpowiednim wyprzedzeniem pamiętając o powyższych wskazówkach, to później pozostanie Ci tylko cieszyć się wolnym czasem i towarzystwem psiaka!

Podziel się artykułem

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *